AYB, askeri güç aktarma çözümleri konusunda sektörün liderlerindendir. AYB’nin envanteri ve son 15 yılda geliştirdiği kurum içi yetenekler sayesinde her bir müşterinin gereksinimlerine göre uyarlanmış güç aktarma organları çözümleri geliştirmesine olanak tanıyan çok çeşitli aktarma organları ürünleri mevcuttur. Bu dönemde askeri lojistik destek endüstrisinde edilelen deneyim, AYB’nin müşterilerine değerli bir Yaşam Döngüsü Yönetimi perspektifi sunmasına da sağlamaktadır. Güç aktarma organları revizyonu, aktarma organları yükseltmesi, aktarma organları onarımı ve aktarma organları iyileştirmesi AYB'nin güçlü yönlerindendir.
 

AVDS 1790 MOTORLAR

AVDS 1790-2CA, AVDS 1790-2CB, AVDS 1790-2DA ve AVDS 1790-2DR'yi içeren 750HP AVDS 1790-2 Serisi Motorlar, M60 Ana Muharebe ve M88 Kurtarma Aracı dahil olmak üzere birçok askeri uygulamada kullanılan motor olmuştur.  AYB, Türk Ordusunun revizyon iş gereksinimlerini kendi süreçlerine dahil etmiş ve AYB’nin sunduğu 1 yıllık standart garantisiyle arkasında durabileceği kaliteli ürün sağlamak için tüm bu süreçlerini iyileştirmiştir. AYB'nin sektördeki itibarı, makul fiyata yüksek kalitede ve hızlı geri dönüş sağlamasından kaynaklıdır.

 

AYB, bu kritik motor bileşenlerinin revizyon hizmetlerini desteklemek üzere Türk Ordusu ile sözleşme imzaladı. Yüksek kaliteli ürünleriyle bilinen AYB, Türk Hükümetinin AVDS 1790 Motorlarının İş Gereksinim Paketlerini güncellemesini sağlamak üzere programın ayrılmaz parçası konumundadır.

 

AYB, sektördeki geri bildirimlerden yola çıkarak  bu motorlarda yeni imalat ve servis verilebilir parçalar tedarik etme yetenekleri geliştirmiştir. AYB'nin AVDS 1790-2 Serisi Motorlara desteği sektörde benzersizdir.

AYB, araç performansı ve manevra kabiliyeti arttıracak ve platformlara fayda sağlayacak 750HP AVDS 1790-2 Motorunun güç yükseltmelerini sağlayabilir. Motor gücü yükseltmeleri, tüm güç aktarma organları ve bileşen limitleri dikkate alınarak yapılır. AYB’nin CD850 şanzımanı hakkındaki bilgi birikimi motorla eşleştirilerek mevcut olan yükseltmeler, eksiksiz güç aktarma sistemi çözümünün maliyet bilinciyle sonuçlanmasını sağlar.

6V53, 6V53T

6V53-Motor M113A1'lerde ve M113 A2 APC'lerde bulunan standart motor olan Detroit Dizel 6V53 Motoru birçok orduda kullanılmaktadır ve APC uygulamalarında dünya çapında geniş bir ayak izine sahiptir. Nominal olarak 212 HP üreten bu iki zamanlı motor, ilk olarak 1950'lerde üretilmiştir. AYB, bu motor bileşenlerinin birçoğunun yenilenmesi/yeniden üretilmesini sağlayarak müşterilerine bir yıllık garanti ile desteklenen yüksek kalitede ürünler sunmaktadır.

Yükseltilmiş motor olarak 6V53T motor nominal 265HP üretir ve 6V53 atmosferik motor kullanıcılarına araç performanslarınında gözle görülür bir şekilde iyileştirme seçeneği sunar. Bu yükseltme uygun motor ve araç performansını sağlamak için platform güç aktarma sisteminde başka değişikliklerde gerektirebilir.