Üstün yetenek ve mükemmellikte önde gelen şirketlerden olan AYB, müşterilerine M113 Araç Ailesine onarım, revizyon, yeniden üretim ve parça tedariği için tek noktadan servis sağlar.

AYB, dünyanın dört bir yanındaki Savunma kuvvetlerine kaliteli yedek parça, yükseltme kitleri ve  çözümler sağlayan bir tedarikçidir.

6V53 MOTOR

AYB, dünya çapındaki askeri ordular için yeniden üretilmiş/ yenilenmiş 6V53’e ait kritik motor bileşenleri tedarik etmektedir. AYB üstün hizmetleriyle Silahlı kuvvetlerin gereksinimleri olan ve eski ünitelerin AYB’ye gönderilerek yapılan yeniden üretimden, yenilenmiş olarak tedariği sağlanan motor bileşenlerine kadar etkin maliyet kazanımı sağlamaktadır.

M113A1 ve A2 uygulamasında belirtilen atmosferik 6V53 motor birçok ordunun M113 filosunun ana güç paketidir. AYB, bu motor bileşenlerinin revizyon/yeniden üretilmesi konusundaki yılların deneyimiyle birlikte Türk Ordusunun çalışma kurallarını kullanarak motor için revizyon/yeniden üretim hizmetleri sunmaktadır. AYB'nin üretim personeli, bu motor bileşenleri için “sınıfının en iyisi desteği” sağlamak için Detroit Dizel motoruna özel eğitim ve sertifikasyonlarını tamamlamışlardır.

Ayrıca AYB, 6V53 Motor için orduların lojistik destek gereksinimlerini karşılamak amacıyla yeniden üretilmiş motor bileşenlerinin yanı sıra yeni onarım parçaları da tedarik etmektedir.

AYB tarafından tedarik edilen tüm 6V53 motorlar bileşenleri, geliştirilmiş revizyon/yeniden üretim süreci sayesinde AYB'nin bir yıllık garantisi kapsamındadır.

6V53T (Turboşarjlı) motor seçeneği, önemli gövde değişikliklerine gerek kalmadan M113A1 ve A2'ler için gelişmiş araç performansı sunar. Yükseltilmiş 6V53T motor, modern platformlarla uyumlu araç hızlanma ve performans özellikleri sağlar. AYB, maliyet bilincine sahip çözüm yöntemleriyle uluslararası silahlı kuvvetlerin gelişmiş araç performanslarına ait gereksinimleri için hizmetler sunmaktadır.  Müşteriler, AYB'nin 6V53T dönüştürme programı aracılığıyla mevcut 6V53 atmosferik motorları turboşarjlı versiyonlara dönüştürmeyi tercih edebilir. Bu program aracılığıyla dönüştürülen motorlar AYB'nin bir yıllık garantisi kapsamındadır.